Resultater Januar- Juni 2018

Klubben for den Hellige Birma

- eneste specialklub i Danmark for racen under Felis Danica

Resultater 2018

Her kan du sende resultater ind, hvis din kat har opnået BIV, NOM eller BIS.

 

(Resultater SKAL være webmaster og redaktør i hænde senest 30 dage efter opnåelse)

 

Se resultater fra Birma special show 2017 HER

NOM. BIS- Veteran

17. Juni Horsens

 

NW.SC IP Nuance´s Zaga DVM,DSM

SBI a

Opdr.: Christina Sandberg Davidsen

Ejer : Linda Grøtner Nielsen

NOM. BOX

17. Juni Horsens

 

 

SP Anakhita’s Dee-Jay,

SBI a21

Opdr/ejer: Gitte Johnsen

NOM. BIS

17. Juni Horsens

 

NW.SC IP Nuance´s Zaga DVM,DSM

SBI a

Opdr.: Christina Sandberg Davidsen

Ejer : Linda Grøtner Nielsen

BIV.NOM. BIS. BOB1

16. Juni Horsens

 

NW.SC IP Nuance´s Zaga DVM,DSM

SBI a

Opdr.: Christina Sandberg Davidsen

Ejer : Linda Grøtner Nielsen

NOM. BIS

16. Juni Horsens

 

 

 

IP Waldina's Enzo

SBI a

Opdr.: Winnie Andersen

Ejer:Ninna Berg Juler

NOM.

16. Juni Horsens

 

SP Anakhita’s Dee-Jay,

SBI a21

Opdr/ejer: Gitte Johnsen

NOM.

2. Juni Norge

SP GIC Shapur Chrysantemum DSM

Sbi b

Opdr. & Ejer: Sigrid Saxegaard

NOM.

2. Juni Norge

SP GIC Shapur Chrysantemum DSM

Sbi b

Opdr. & Ejer: Sigrid Saxegaard

NOM.BIS

20. Maj Norge

Shapur Catania JW

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM.BIS

19. Maj Norge

Shapur Catania JW

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM.

20. Maj Polen

 

IP Svanesøens Izabell

SBI a

Opdr: Pia Falk Thuensen

Ejer: Elisa Bellis Jensen

NOM.BIS

19. Maj Polen

 

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

NOM

12. Maj Hvidovre

 

Jucundo's Dion Cyril

Sbi d

Opdr: Sophie Hansen

Ejer: Eva Amalie Olsen

 

NOM.BIS

8. April Grindsted

 

 

IC. Elmehøj Belle Fleur

SBI c

Opdr./ejer:Lissy Mikkelsen

NOM. BIS

24. Marts Norge

Shapur Catania JW

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM

16. Marts Nyborg

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

NOM.

4. Marts Albertslund

 

GIC Mersercats Vicky

SBI n

Opdr./Ejer: Aase Nilsson

NOM.

3. Marts Albertslund

 

 

GIP. SC GiaGuyon´s Bright blue Crystal

SBI a21

Opdr./ejer: L & J Siigaard Henriksen

 

NOM.

20. Maj Polen

 

SC. IP Rokakitho´s Hope

SBI n21

Opdr./ejer: Kia Nielsen

NOM. BIS

20. Maj Polen

 

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DSM.DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

NOM.

19. Maj Polen

 

IP Svanesøens Izabell

SBI a

Opdr: Pia Falk Thuensen

Ejer: Elisa Bellis Jensen

NOM.

19. Maj Polen

 

SC. IP Rokakitho´s Hope

SBI n21

Opdr./ejer: Kia Nielsen

NOM

13. Maj Hvidovre

 

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

NOM

13. Maj Hvidovre

 

Jucundo's Dion Cyril

Sbi d

Opdr: Sophie Hansen

Ejer: Eva Amalie Olsen

 

NOM

12. Maj Hvidovre

 

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

NOM

12. Maj Hvidovre

 

SC. IP Rokakitho´s Hope

SBI n21

Opdr./ejer: Kia Nielsen

NOM

12. Maj Hvidovre

 

Licarini´s Bobbi

Sbi e

Opdr: Linda Grøtner Nielsen

Ejer: Marianne & Tom Corfitzen

 

NOM.BIS

15. April Romania

Shapur Catania JW

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM.BIS

14. April Romania

Shapur Catania JW

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

BIV.NOM. BIS.

21. April Malmø

 

CH.Chat de Brett´s Lille My JW

Sbi n

Opdr/ejer: Pia Hansen & Michael Baess

 

NOM.

8. April Grindsted

 

 

SP Anakhita’s Dee-Jay,

SBI a21

Opdr/ejer: Gitte Johnsen

NOM.BIS

7. April Grindsted

 

 

SP Anakhita’s Dee-Jay,

SBI a21

Opdr/ejer: Gitte Johnsen

NOM.

31. Marts Sverige

GIP. Kimi Kurt Von Gott

Sbi c

Opdr: Nanna & Flemming Mikkelsen

Ejer: Helle Møller

NOM.

25. Marts Norge

Shapur Catania JW

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM.

25. Marts Norge

SP GIC Shapur Chrysantemum DSM

Sbi b

Opdr. & Ejer: Sigrid Saxegaard

NOM.

24. Marts Norge

SP GIC Shapur Chrysantemum DSM

Sbi b

Opdr. & Ejer: Sigrid Saxegaard

NOM.BIS

25. Marts Polen

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

NOM.BIS. BOB1

25. Marts Polen

SC. IP Rokakitho´s Hope

SBI n21

Opdr./ejer: Kia Nielsen

NOM

16. Marts Nyborg

 

 

Nicojama's Tonto

SBI c

Opdr : Jette Mortensen

Ejer: Michael Agerskov

NOM. BOX

16. Marts Nyborg

 

NW.SP. Ohlsson Avellino JW. DSM

Sbi b

Opdr./ejer Lissi Ohllson

 

NOM.

4. Marts Norge

 

IC. Elmehøj Belle Fleur

SBI c

Opdr./ejer:Lissy Mikkelsen

NOM.

4. Marts Albertslund

Morgan von Gott

SBI n

Opdr./ejer: Nanna & Flemming Mikkelsen

 

NOM.

4. Marts Albertslund

Lindow´s Ipod

SBI a

Opdr./Ejer: Claus Lindow Hansen

NOM. BIS.BOB 3

4. Marts Albertslund

 

GIP. Kimi Kurt Von Gott

Sbi c

Opdr: Nanna & Flemming Mikkelsen

Ejer: Helle Møller

NOM. BIS.

4. Marts Albertslund

SP GIC Shapur Chrysantemum DSM

Sbi b

Opdr. & Ejer: Sigrid Saxegaard

NOM.

4. Marts Albertslund

IP. CH Shapur Bluebell

SBI g

Opdr: Sigrid Saxegaard

Ejer: Beata Frölich

NOM. BIS-Pensionist

3. Marts Albertslund

 

 

GIP. SC GiaGuyon´s Bright blue Crystal

SBI a21

Opdr./ejer: L & J Siigaard Henriksen

 

NOM.

3. Marts Albertslund

Family´s Iternity

Sbi a21

Opdr: Berit Sigersen

Ejer: Nanna & Flemming Mikkelsen

NOM. BIS.BOB2

3. Marts Albertslund

 

IP. Kimi Kurt Von Gott

Sbi c

Opdr: Nanna & Flemming Mikkelsen

Ejer: Helle Møller

NOM.

3. Marts Albertslund

 

Shapur Catania

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM. BIS.

3. Marts Albertslund

SP GIC Shapur Chrysantemum DSM

Sbi b

Opdr. & Ejer: Sigrid Saxegaard

BIV

3. Marts Albertslund

 

GIC. Mersercats Vicky

SBI n

Opdr./Ejer:Aase Nilsson

BIV.

18. Februar Norge

 

International Champion

Ramandus Chanel

SBI a

Opdr./Ejer : Bettina Schrøder

 

NOM. BIS.

11. Februar Prag

SP GIC Shapur Chrysantemum DSM

Sbi b

Opdr. & Ejer: Sigrid Saxegaard

NOM. BIS.

10. Februar Prag

SP GIC Shapur Chrysantemum DSM

Sbi b

Opdr. & Ejer: Sigrid Saxegaard

NOM.

11. Februar Prag

 

Shapur Catania

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM. BIS.BOB3

11. Februar Ejby

 

NW.SP. Ohlsson Avellino JW. DSM

Sbi b

Opdr./ejer Lissi Ohllson

 

NOM.

28. Januar Køge

 

Licarini´s Bobbi

Sbi e

Opdr: Linda Grøtner Nielsen

Ejer: Marianne & Tom Corfitzen

NOM. BIS

27. Januar Køge

JW Chat de Brett´s Lille My

Sbi n

Opdr/ejer: Pia Hansen & Michael Baess

 

NOM. BIS.

10. Februar Prag

 

Shapur Catania

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM.

11. Februar Ejby

 

Shapur Bluebell

SBI g

Opdr: Sigrid Saxegaard

Ejer: Beata Frölich

NOM.

11. Februar Ejby

 

Lindow´s Ipod

SBI a

Opdr./Ejer: Claus Lindow Hansen

NOM. BIS

11. Februar Ejby

 

Lindow´s Hottentot

SBI b

Opdr./Ejer: Claus Lindow Hansen

NOM. BIS.BOB2

11. Februar Ejby

 

JW Chat de Brett´s Lille My

Sbi n

Opdr/ejer: Pia Hansen & Michael Baess

 

NOM. BIS.

4. Februar Polen

 

Shapur Catania

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM. BIS.

3. Februar Polen

 

Shapur Catania

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM. BIS.BOB2

28. Januar Køge

 

IP. Kimi Kurt Von Gott

Sbi c

Opdr: Nanna & Flemming Mikkelsen

Ejer: Helle Møller

NOM.

27. Januar Køge

 

JW Ohlsson Avellino

Sbi b

Opdr./ejer Lissi Ohllson

 

NOM.

27. Januar Køge

 

Ohlsson Kardemomme

Sbi j

Opdr./ejer Lissi Ohllson

 

NOM. BIS.BOB2

27. Januar Køge

 

IP. Kimi Kurt Von Gott

Sbi c

Opdr: Nanna & Flemming Mikkelsen

Ejer: Helle Møller

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

BIV. NOM

14. Januar Tallin

 

Shapur Catania

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM

27. Januar Køge

 

BIV.NOM. BIS

13. Januar Tallin

Shapur Catania

SBI b

Opdr./ejer:Sigrid Saxegaard

NOM. BIS

14. Januar Nørresundby

JW Chat de Brett´s Lille My

Sbi n

Opdr/ejer: Pia Hansen & Michael Baess

 

BOX

14. Januar Nørresundby

 

 

Raja´s Rocco

SBI e

Opdr.: Rikke Drostbo

Ejer:Lita Øgendahl

NOM

14. Januar Nørresundby

 

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

NOM

13. Januar Nørresundby

 

Lindow´s Ipod

SBI a

Opdr./Ejer: Claus Lindow Hansen

BIV

14. Januar Nørresundby

 

 

IC. Elmehøj Belle Fleur

SBI c

Opdr./ejer:Lissy Mikkelsen

BIV

14. Januar Nørresundby

 

Crowned Dream Noa

SBI n

Opdr.: Stéphanie Fidder

Ejer: Linda Grøtner Nielsen

NOM. BIV-Total.BIS

14. Januar Nørresundby

Lindow´s Ipod

SBI a

Opdr./Ejer: Claus Lindow Hansen

NOM. BIS

13. Januar Nørresundby

 

Lindow´s Hottentot

SBI b

Opdr./Ejer: Claus Lindow Hansen

NOM. BOX

13. Januar Nørresundby

PR. Jaruska's Cilas Flexit

SBI c

 

Opdr. & Ejer: Signe Nielsen

BIV

13. Januar Nørresundby

 

 

IC. Elmehøj Belle Fleur

SBI c

Opdr./ejer:Lissy Mikkelsen

NOM

13. Januar Nørresundby

 

SC. IP Rokakitho´s Cassiopeia, DVM

SBI b

Opdr./ejer: Kia Nielsen

 

NOM

13. Januar Nørresundby

 

GIP James von Tasis

SBI n

Opdr : Tina Petersen

Ejer: Lykke Simonsen

 

BIV

13. Januar Nørresundby

 

 

Elmehøj Diva

SBI a

Opdr./ejer:Lissy Mikkelsen

NOM

13. Januar Nørresundby

 

 

Nicojama's Tonto

SBI c

Opdr : Jette Mortensen

Ejer: Michael Agerskov

BIV.NOM

13. Januar Nørresundby

 

JW Chat de Brett´s Lille My

Sbi n

Opdr/ejer: Pia Hansen & Michael Baess